Dzień Osób Niesłyszących i Języka Migowego

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIESŁYSZĄCYCH I JĘZYKA MIGOWEGO????????????

Obchodzimy go na całym świecie co roku w ostatnią niedzielę września. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących.

29.09.2023 r.

Uczniowie klasy 3b, realizujący w tym roku szkolnym Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Społeczny „KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI” mieli możliwość zapoznać się z różnymi przyczynami uszkodzeń słuchu, problemami osób niesłyszących i niedosłyszących, poznali symbole osób głuchoniemych i ich znaczenie, dowiedzieli się jak wygląda komunikowanie się w języku migowym.

Aby bardziej poznać i zrozumieć świat osób niesłyszących nasi uczniowie mieli również okazję wcielić się w rolę osoby niesłyszącej próbując odczytać intencje innych za pomocą gestów i mowy ciała.

Dzień Osób Niesłyszących