Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki

11 października 2019 roku odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna, rodzice wraz i zaproszeni goście z urzędu Gminy w Rybnie.
To był wyjątkowy dzień dla uczniów klasy 1a i 1b. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami przygotowały ciekawy program artystyczny. Z dużym zaangażowaniem recytowały swoje role oraz śpiewały piosenki. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor Aleksandra Wolanin największym ołówkiem dokonała aktu pasowania. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Rybnie.
Pani Dyrektor wręczyła także uczniom pamiątkowe dyplomy i przekazała mądre i ciepłe życzenia.
Miłą niespodziankę przygotowali rodzice obdarowując dzieci upominkami, a przedstawiciele Urzędu Gminy z panem Wójtem na czele przekazali długopisy oraz słodycze.
Uroczystość ta na długo pozostanie w naszej pamięci .

Miłym zwyczajem w naszej szkole są życzenia i odwiedziny starszych klas.W tym roku piękne i koleżeńskie powitanie kolegów z klas 1 a i 1b przygotowali uczniowie z klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami. Dzieci otrzymały symboliczne tarcze szkolne wraz z życzeniami. Ozdobiły one klasy i przypominają o tym, że w szkole zdobywamy nie tylko wiedzę, ale także poznajemy nowych kolegów i zawieramy nowe przyjaźnie. Pierwszaki jeszcze raz dziękują za ten piękny gest.

Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki