Turniej gier planszowych oczami Pluszowego Misia

28 listopada 2019r. w szkole odbyła się impreza o charakterze wychowawczo- profilaktycznym. Turniej gier planszowych połączony z  świętowaniem urodzin „PLUSZOWEGO MISIA”. W rozgrywkach ( trzy kategorie-chińczyk, warcaby, scrabble) brali udział uczniowie „reprezentanci” klas – IV-VIII. „Żywa Maskotka”- Pluszowy Miś pełniła funkcję wodzireja imprezy. „Gość Specjalny” angażował do zabawy całą społeczność szkolną (odwiedzał z „pszczółkami”-pomocnikami, dzieci w klasach i częstował ciasteczkami z miodkiem). Wydarzenie oprócz walorów prospołecznych miało na celu uświadomić i przypomnieć dzieciom o innym  doskonałym sposobie spędzania czasu wolnego, równie interesującym i ciekawym, co telewizja, komputer, czy smartfon- grze w gry planszowe, które również zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają  umiejętności prospołeczne i interpersonalne, czyli uczą właściwego funkcjonowania (zachowania) w grupie.

Finalistom i zwycięzcom poszczególnych kategorii zostały wręczone dyplomy oraz gry planszowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobny poczęstunek- urodzinowy torcik. Turniej spotkał sięz entuzjastycznym przyjęciem wśród uczniów. Rozgrywki przebiegały w miłej atmosferze, były okazją do integracji uczniów z różnych klas.

Turniej gier planszowych oczami Pluszowego Misia