Śladami legend warszawskich

​15 października uczniowie klas drugich odwiedzili stolicę naszego kraju. Ciekawą i edukacyjną stronę wycieczki wypełnił najpierw czas spędzony w Centrum Nauki Kopernik.
Wizyta w planetarium pokazała jak piękne jest niebo nad naszymi głowami zwłaszcza nocą, a zaprezentowany film pt.: „Polaris” w zabawny sposób wytłumaczył dzieciom np. zjawisko istnienia nocy polarnej.
Uczniowie mogli również poznać prawa, którymi rządzi się przyroda i samodzielnie przeprowadzić doświadczenia na interaktywnych wystawach. Każdy mógł się przekonać, że zabawa może być także nauką.
Następnie pani Grażyna, która była naszą przewodniczką oprowadziła nas śladami legend warszawskich po Starówce. Zabawnie i interesująco opowiedziała legendy o mieczu króla Zygmunta, duchu Białej i Czarnej Damy, o Bazyliszku, gołębiach które zamieniły się kamień i kamiennym niedźwiedziu.
Odwiedziliśmy również jedną z Syrenek warszawskich i miejsce szczególne - pomnik Małego Powstańca.
Był też czas, by każdy mógł kupić sobie pamiątki na warszawskiej starówce.
Ten czas spędzony w promieniach słońca i piękno złotej polskiej jesieni na długo zapadnie w pamięci. Uczniowie wrócili z Warszawy pełni wrażeń, a także bogatsi o zdobytą wiedzę.

Śladami legend warszawskich