Bezpieczeństwo na drodze ,,Wizyta policjanta”

16 września w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie odbyło się spotkanie klas 1-3 z funkcjonariuszami policji i dzielnicowym gminy Rybno. W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem, na które szkoła kładzie duży nacisk, policjanci przypomnieli dzieciom i nauczycielom jakie reguły należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz zasady poruszania się po chodniku i ulicy.

Wskazywali jak ważną rolę odgrywają pasy bezpieczeństwa i przestrzegali o ich zapinaniu. Ponadto policjanci podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które powinien posiadać każdy uczeń zarówno na ubraniach jak i na tornistrach. Zwrócili uwagę także na niebezpieczeństwo związane z używaniem telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem przez osoby dorosłe. Wskazali również jak należy się zachować gdy zaczepi nas obca osoba.
Najciekawszą częścią spotkania dla dzieci było oglądanie przyniesionych przez gości podstawowych akcesoriów policjantów. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowach z policjantami. Nie obyło się bez ciekawych pytań i wyciągniętych wniosków.
Do zobaczenia na drodze!
Niech każdy z nas będzie bezpieczny.