ZACZYTANI – Wielka Zbiórka Książek

Celem akcji „Zaczytani" jest stworzenie na szpitalnych oddziałach dziecięcych w całym kraju społecznych bibliotek. Organizatorzy szerzą czytelnictwo wśród najmłodszych i zachęcają rodziców pacjentów do czytania. Zaczytani od 2012r. promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez Wielką Zbiórkę Książek. Wolontariusze Fundacji pojawiają się w szpitalach i czytają książki dzieciom oraz  prowadzą bajkoterapię.

Akcja rozpoczęła się w grudniu 2012 r. w Brzegu w woj. opolskim. Remontując oddział dziecięcy ogłoszono wielką zbiórkę książek. Rezultat był większy niż przewidywali organizatorzy. Około 2000 zebranych książek, kilkadziesiąt zabawek i gier planszowych. Tak narodził się pomysł na akcję ogólnopolską  „Zaczytanych”.

W naszej bibliotece szkolnej rusza akcja zbierania książek dla dzieci. Każdy będzie mógł oddać wybraną książkę ze swojego zbioru na specjalną półkę w bibliotece. Ważne, aby książki nie były zniszczone.

Akcja rusza od 6 maja 2019r do 31 maja 2019r. Książki oddajemy do biblioteki szkolnej.

Zebrane książki zostaną oddane małym pacjentom w

Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie ul. Batalionów Chłopskich 3/7, 96-500