Pasowanie czytelników

W dniu 7. 03. 2019 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń pań A.Pietrzak i H.Fortuny. Ponadto bibliotekarz szkoły p. Z. Wawrzyńczk krótko opowiedziała o działalności biblioteki i roli książki w życiu każdego człowieka.  Dzieci zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki. Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie klas pierwszych mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą książek oraz wziąć udział w quizie przygotowanym przez starszych kolegów. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej . Na pamiątkę otrzymali zakładki do książek. Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie częstym gościem w bibliotece.

Pasowanie czytelników