Nauczyciele czytają dzieciom

Ruszyła akcja

"Nauczyciele czytają dzieciom"

Nauczanie zdalne  zmusza nas do pobytu  w domu, a to z kolei dobry czas na nadrobienie książkowych zaległości. Psycholodzy przypominają jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie bajek od najmłodszych lat  i nie tylko. O korzystnym wpływie książek na rozwój dzieci doskonale wiedzą  nauczyciele, dlatego też ruszyła ogólnopolska akcja „Nauczyciele czytają dzieciom" zainicjowana przez nich samych. W akcji biorą udział nie tylko nauczyciele. Włączyli się w nią także artyści między innymi Anita Sokołowska, Hubert Urbański, Paweł Deląg, Ewa Drzyzga, Jakub Wieczorek, Katarzyna Chorzępa i Adam Fidusiewicz.  Czytanie bajek online w ramach akcji "Nauczyciele czytają dzieciom" odbywa się na kanale youtube. Społeczna akcja „Nauczyciele czytają dzieciom” to pomysł Wojciecha Metlickiego, który sam jest nauczycielem wychowania przedszkolnego pracującym w przedszkolu nr 80 „Królestwo Maciusia” w Bydgoszczy.

Link: https://www.youtube.com/channel/UCd9M8nQn5KdFw-J7dcJSWzA?fbclid=IwAR0h3kVgpw7SqjI95n_CxefjN6OtHs-mOFPvhJ991vjo_kdy94d5ur7QBsw

Również i nauczyciele z naszej placówki włączą się do   akcji

,, Nauczyciele czytają dzieciom’’ korzystając z dostępnych technologii informacyjnych.