Mikołajki w bibliotece

Pozyskana przez naszą bibliotekę literatura w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  przyczyniła się  do wzbogacenia biblioteki o ciekawe książki.  Spowodowało to wyraźnie zauważalne zwiększenie zainteresowania biblioteką i literaturą. Właściwie doposażony księgozbiór rozbudził  dyskusje na temat przeczytanych pozycji i możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach i projektach edukacyjnych, które promują  czytelnictwo.  W dniu 6 grudnia 2019r. w naszej bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z piątymi klasami,  podczas  którego nauczyciele biblioteki zaprezentowali uczniom pozyskane książki. Dzieci były nimi zachwycone, tym bardziej, że wcześniej miały możliwości wypowiedzenia się w ankiecie jakie pozycje książkowe chcieliby w szkolnej bibliotece. Tego dnia uczniowie klas piątych  wypożyczyli  przynajmniej jedną książkę kupioną w ramach Programu.  W tym szczególnym dniu naszą bibliotekę szkolną również odwiedził pan wójt Damian Jaworski, który częstował dzieci mikołajkowym cukierkiem.  Były to ciekawe zajęcia, bo dzieci zobaczyły, że  biblioteka jest nie tylko miejscem wypożyczenia lektury, ale również miejscem ciekawych spotkań.  .

Mikołajki w bibliotece