E-biblio

Wszyscy jesteśmy przekonani co do jednego, że ważnym sercem każdej szkoły jest biblioteka. Jednym z głównych zadań współczesnych szkół jest przygotowanie młodych ludzi do życia w społeczeństwie informacyjnym. Wypełnieniem tego zadania bardzo często zajmują się szkolne biblioteki. Nowa rola biblioteki powoduje zmianę podejścia do jej funkcji oraz wymusza wypracowanie nowego modelu współpracy ze szkolną społecznością. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie system e-biblio, który jest wprowadzany w naszej bibliotece szkolnej od tego  roku kalendarzowego.  System oferuje potrzebne ku temu narzędzia i stale będzie w tym kierunku rozwijany. Obecnie grupa nauczycieli bibliotekarzy pracuje nad wprowadzaniem lektur do systemu e-biblio. Praca jest żmudna, ale mamy nadzieję, że wprowadzenie systemu e-biblio ułatwi uczniom szybkie wypożyczanie książek i będzie ich  uczył  sprawnego  poruszania po sieci internetowej.

ebiblio