Dzień Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Urodziny misia” – hasło to było przewodnim motywem  spotkania uczniów klas drugich i czwartej  z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, które  odbyło się w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej w Rybnie. Uroczystość   przygotowały i poprowadziły nauczyciele biblioteki p.Z. Wawrzyńczak i
p .H.Fortuna.  Zapoznały uczniów z historią Dnia Pluszowego Misia, wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz przedstawiły sylwetki misiów – bohaterów literackich: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola i misia Yogi. Dzieci z zainteresowaniem oglądały gazetkę, wystawkę maskotek i książek o misiach i niedźwiedziach. Jak przystało na urodziny misia nie zabrakło słodkiego poczęstunku, a zwłaszcza miodku uwielbianego przez bohatera niedawno przeczytanej  lektury- Kubusia Puchatka. Podczas urodzin misia dzieci mogły pobawić się jak i uczestniczyć w konkursie wiedzy o misiach. Pytania dotyczyły trybu życia niedźwiedzia brunatnego oraz przygód Kubusia Puchatka.  Ilość zadawanych pytań i trafność odpowiedzi świadczyła o ogromnym zaangażowaniu dzieci. Atrakcją spotkania były zadania sprawnościowe, które podnoszą sprawność fizyczną niedźwiedzi, pląsy i „misiowe tańce”. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał „małe conieco”. Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija.