Wycieczka klas trzecich- Płock

26 listopada 2019r. odbyła się wycieczka klas trzecich do Płocka. Pierwszym punktem było obejrzenie przedstawienia pt. ,,Tajemniczy ogród’’ w Teatrze Dramatycznym J. Szaniawskiego.  Spektakl wyjątkowo spodobał się dzieciom. Wszystkich wzruszyła  przemiana głównego bohatera i ukazanie miłości syna i ojca. Następnie w Manufakturze słodyczy uczniowie dowiedzieli się z jakich produktów powstają cukierki, z czego są produkowane barwniki. Mogli prześledzić proces powstawania lizaków. Dzieci własnoręcznie  wykonały swoje  lizaki.

Na zakończenie wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy najstarszą część miasta -  Wzgórze Tumskie, z romańską  katedrą i słynne brązowe , romańskie drzwi płockie. Później korzystając z ładnej jak na tę porę roku pogodę przespacerowaliśmy się nad brzegiem Wisły, gdzie podziwialiśmy  pięknie zagospodarowany deptak. Wycieczka udała się. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka do Płocka