Święto Niepodległości

Uczniowie klas I-III uroczyście obchodzili 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji klasa 3b wraz ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Pietrzak przygotowała pełen wzruszenia i emocji apel. Piękne wiersze i pieśni w wykonaniu dzieci uczciły ten jakże ważny dla wszystkich Polaków dzień.
Cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” , by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewać cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Konkurs pieśni patriotycznej i legionowej
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs pieśni patriotycznej i legionowej. Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 dzieci z klas I-III. Wybrzmiały zróżnicowane pieśni m.in. „Dziewczyna z granatem”, „Co to jest niepodległość?”, ”Przybyli ułani”, „Czy wojna jest dla dziewczyn”
W jury zasiadło grono pedagogiczne z przewodniczącą p. dyrektor A. Wolanin.
Wszystkie wykonania zasłużyły na ogromne uznanie i otrzymały duże brawa.
Każdy z uczestników otrzymał zasłużony dyplom.
Wśród wyróżnionych osób znaleźli się:
I Malwina Pytkowska1b; Natalia Kacperska 3a
II Maja Woźniak 1a; Magdalena Mazgaj 3a
III Jakub Pytkowski 3b
Jeszcze raz gratulujemy wyróżnionym osobom i życzymy powodzenia w kolejnym konkursie.

12 Listopada w Oddziałach Przedszkolnych ,,Pingwinki", ,,Smerfy", ,,Żabki", ,, Motylki i Biedronki" odbył się Minikonkurs Piosenki Patriotycznej. Na kilka dni przed, wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości. Zapoznały się z symbolami narodowymi, dowiedziały dlaczego obchodzimy takie święto i czemu jest ono tak ważne dla Nas Polaków. Dzieci pod kierunkiem nauczycielek wykonały prace plastyczne, na których królowały biało-czerwone barwy. Przygotowały także repertuar na wtorkowy konkurs. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się nie lada wyzwaniem dla Jury w składzie M. Stańczyk, A Dudek, L. Krystecka - Siewiera. Po długich naradach panie jednogłośnie stwierdziły, że w tym konkursie nie będzie przegranych. Występy chwyciły za serca i pierwsze miejsce należy się wszystkim Dzieciom.