Projekt e-twinning “SCHOOLS IN A GREEN DEAL”

Projekt e-twinning skierowany był do uczniów w wieku 11-13 lat i trwał od września 2021 do czerwca 2022, a uczestniczyła w nim grupa uczniów z klasy Va, która w trakcie dodatkowych zajęć realizowała poszczególne zadania projektowe – komunikacja podczas projektu z partnerską szkołą w Hiszpanii odbywała się w języku angielskim. Szkoła w Rybnie współpracowała z Colegio Corazón de María w Gijón w Hiszpanii.
Koncepcja projektu dotyczyła zagadnień związanych z szeroko pojętymi zmianami klimatycznymi oraz tego jak każdy z nas może pozytywnie wpływać na środowisko naszego regionu.
Uczniowie wykonywali szereg zadań – tworzyli galerie zdjęć terenów zielonych i zanieczyszczonych w swojej okolicy, przeprowadzali wywiady ze starszymi osobami pytając o zmiany klimatu, które nastąpiły od czasów ich młodości. Uczniowie analizowali również wpływ koncernów modowych i producentów żywności na środowisko.
Projekt powstał w oparciu o korelacje przedmiotów przyrodniczych, informatyki i języka angielskiego.
W trakcie realizacji projektu, uczniowie podejmowali działania związane z promowaniem postaw proekologicznych. Ponadto, wspólnie z uczniami partnerskiej szkoły pracowali nad stworzeniem logo projektu i dzielili się swoimi wskazówkami na platformie e-twinning. Efektem udziału w projekcie jest zapoznanie się uczniów z platformą edukacyjną e-twinning, która oferuje sieć współpracy pomiędzy szkołami i uczniami na całym świecie, a także podniesienie świadomości uczniów na temat zmian środowiskowych.
Justyna Grabowicz