„MOJA PIERWSZA NOCKA W SZKOLE” 22-23.11 2019 r.

W nocnej imprezie wzięło udział 24 śmiałków- uczniów kl. VA. Cała impreza rozpoczęła się w piątek 22 listopada, o godz. 19.00, a zakończyła w sobotę rano, o godz. 7.00 .

Całe wydarzenie miało charakter i cel wychowawczo- profilaktyczny. Przeprowadzone zajęcia we wstępnej fazie imprezy pt. „NIEBEZPIECZEŃSTWA  I KONSEKWENCJE PŁYNĄCE Z NIEWŁAŚCIWEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU „ uświadomiły dzieciom, że korzystanie z internetu oprócz zalet ma też wady, projekcja filmu na ten temat przybliżyła uczniom jak właściwie korzystać z „sieci”.

Warsztaty kulinarne były kolejnym punktem  programu „nocnej imprezy”, podczas, których każdy uczeń był zobowiązany własnoręcznie wykonać i skomponować pizzę, dużym zainteresowaniem cieszył się wypiek pierniczków, które posłużą jako słodki upominek dla „małych pacjentów” ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie oraz „ Małych Bohaterów”- uczniów ze Szkoły Specjalnej w Erminowie. Pysznym wypiekom towarzyszyła  wesoła atmosfera. Celem przedsięwzięcia  było rozwijanie u dzieci wrażliwości wobec drugiego człowieka.

Kolejnym punktem imprezy były podchody, które rozgrywały się w ciemnej scenerii szkoły, przy użyciu latarek. Uczestnicy musieli poruszać się zgodnie z zauważonymi wskazówkami i rozwiązywać ukryte zadania, zwieńczeniem wzmagań było odnalezienie ukrytego skarbu. Oprócz ciekawego spędzenia czasu wolnego uczniowie rozwijali umiejętności prospołeczne ( współdziałanie w grupie,integracja , pogłębianie przyjacielskich relacji).

Miejscem noclegowym była sala gimnastyczna, która nie od razu zamieniła się w sypialnię, ponieważ do późnych godzin nocnych dzieci wesoło się bawiły.  Niewyspani ale z uśmiechami na twarzy pożegnaliśmy się o godz. 7 rano.

Szczególne podziękowania  dla Feniks Rybno za zasporowanie „Skarbu”.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.