Maja Mulak, orangutany i olej palmowy

„Wszystko zaczęło się, kiedy mama Majki przeczytała jej artykuł o ginących orangutanach. W ten sposób dziewczynka dowiedziała się, że przez wycinkę lasów na potrzeby produkcji oleju palmowego dla wielkich koncernów spożywczych codziennie ginie 25 orangutanów. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, do 2025 roku na ziemi nie będzie już ani jednego orangutana. Mama zaproponowała Majce bojkot produktów firm, które używają oleju palmowego. Dziewczynka od razu na to przystała, a niedługo potem poprosiła mamę o wydrukowanie artykułu i listy produktów „zakazanych”, ponieważ postanowiła porozmawiać o tym problemie ze swoją klasą. Gdy wróciła ze szkoły, oznajmiła, że założyła Klub Ochrony Orangutanów.”
Dzięki waszej koleżance z klasy 3b - Marcie Kitlińskiej , ta dzielna dziewczynka razem ze swoją mamą odwiedziła naszą szkołę .Opowiedziała o tym, czym zajmuje się KOOM, dlaczego dzieci mogą zmienić świat. Zaproponowała by dzieci z naszej szkoły też zastanowiły się czy warto spożywać produkty na bazie oleju palmowego. Opowiedziała o swojej przygodzie na Borneo i spotkaniach z orangutanami. Potem dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia z małą bohaterką . Więcej informacji można przeczytać w książce, którą można było kupić i zdobyć autograf autorki. To było bardzo pouczające i ciekawe spotkanie. Tym bardziej było nam miło, że mama pani Małgorzata Mulak to absolwentka naszej szkoły w Rybnie.
Zachęcamy wszystkie dzieci do zapoznania się z tą piękną i mądrą przygodą , która wnosi wiele dobra w działania na rzecz ochrony Naszej Planety.

Maja Mulak, orangutany i olej palmowy

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.